Komunální politika

Živé město Heřmanův Městec, z.s.


Komunální politika 19.07.2022

VOLBY 2022 - kandidátky zaregistrovány - do třetice s Živým městem!


Komunální volby 2022 jsou vyhlášeny na dny 23.-24.září 2022. Dnešním dnem končí lhůta pro registraci kandidátních listin, které se budou ucházet o přízeň voličů a možnost spolurozhodovat o řízení města na roky 2022-2026. Za osm let jsme měli možnost ukázat, jak vidíme řízení města a jeho rozhodování. Nehodláme nijak měnit směr. Chceme pokračovat dál - slušně, s čistým hledím a láskou k našemu městu!

Naši kandidátku opět oživily nové tváře. Jsme přesvědčeni, že jsou další přísadou pro mozaiku našich zástupců tak, jak se nám to dařilo v roce 2014 i 2018. Postupně vás budeme seznamovat nejen s plány a představami, ale i osobnostmi z naší kandidátky. Koho nemusíme představovat je náš lídr. Je jím opět JOSEF KOZEL - současný starosta města.

Mnoho otazníků bylo nad pozicí lídra kandidátky. Nijak se za tuto skutečnost neschováváme. JOSEF KOZEL je starostou města osm let, od roku 2014 a my jsme přesvědčeni, že svou roli zvládá skvěle. A vnímají to tak i lidé v našem kraji. V závěru roku 2020 uspěl ve volbách do krajské samosprávy a od listopadu tak vykonává funkci uvolněného radního Pardubického kraje pro oblast školství. V prosinci 2020 se tak jeho pozice na městě změnila z funkce uvolněné na neuvolněnou. On sám k tomu říká: "Mít možnost usednout na židli starosty a řídit město, k tomu ještě osm let, je velká pocta a čest. Ale také je to obří odpovědnost! Poslední roky bylo vše doplněné o náročné příběhy navíc v podobě covidu, povodní, opět covidu, války,... Náročnost je to obří a zcela na rovinu říkám, že bez kolektivní podpory a zázemí nejde sedět na dvou židlích a tvářit se, že se dvě významné funkce samosprávy, jako je starosta města a radní kraje, dají bez obtíží zvládnout. Proto patří velké poděkování Zdeňku Ryčlovi, který poslední dva roky poctivě a pilně vykonával pozici místostarosty a pomohl tak ze mne ubrat břímě denodenní neviditelné činnosti v životě města. Zásluhu na hladkém fungování má i náš koaliční partner KDU-ČSL a přístup Tomáše Plavce rovněž z pozice místostarosty. Bylo by tak velmi snadné nyní říci - odcházím dál, své jsem již ve městě vykonal. Přesto však, a to i díky velké podpoře lidí kolem mne, jdu do třetice s kůží na trh coby lídr kandidátky. Je to jistě jiné, než před čtyřmi a osmi lety. Židle starosty není můj primární osobní cíl, rád se však budu podílet na novém složení vedení města. Nechci osm let jen tak hodit za hlavu a jak správně říká můj kamarád: OD ROZDĚLANÉ PRÁCE BY SE ODCHÁZET NEMĚLO!"

A tak to vidíme všichni společně a i nadále máme našeho starostu coby svého přirozeného kapitána v řízení města. Chceme i nadále pokračovat v práci, kterou jsme před osmi lety začali. Chceme i po volbách 2022 mít rozhodující slovo v řízení a směrování našeho milovaného města. A chceme jej řídit tak, jak jsme deklarovali před čtyřmi i osmi lety. S čistým štítem bez propojení s "výhodným byznysem" a bez pout celostátní politiky. Nejsme politickou stranou, zůstáváme dále těmi, kdo ve městě žijí společně s vámi. Chceme i nadále žít jako vaši sousedé, kteří město a život v něm vnímají, problémy neignorují, s lidmi aktivně komunikují a na rozvoji města a jeho života se i aktivně podílejí. A to nejen v době předvolební, ale po celou dobu, kdy k tomu máme mandát.

Naše kandidátní listina byla řádně zaregistrována a předána volebnímu registračnímu úřadu v Heřmanově Městci již v pondělí 4.7.2022 - patnáct dní před uzávěrkou. Až do samotných volebních dní vás budeme rádi seznamovat s naším viděním života ve městě v letech 2022-2026.

Pokud byste měli jakýkoliv dotaz či námět - neváhejte se mezi nás zapojit, neváhejte nás kontaktovat.

Do třetice vám tedy říkáme: Mohli jsme sedět doma v koutě - ROZHODLI JSME SE OPAČNĚ!Nechtěli jsme už jen přihlížet!

Vznikli jsme na jaře 2014, protože jsme nebyli spokojeni s tehdejším řízením města a nechtěli tomu již nečinně přihlížet. Naše ambice nikdy neměly politický podtext. Vždy bylo hlavním cílem naše město a život v něm. Hned v roce 2014 jsme uspěli ve volbách a měli možnost ukázat, že to jde i jinak. Čtyři roky jsme ukazovali, že lze dělat komunální politiku bez napojení na byznys či politické sekretariáty. Spoluřídíli jsme město se spolky Heřmani a Herout.

V roce 2018 jsme se stali vítězi voleb. Povolební vyjednávání nás trochu vyléčila z ideálů... Ale pokračovali jsme v započaté misi. Naším korektním a velmi dobře spoolupracujícím koaličním partnerem bylo KDU-ČSL. A i díky tomu se náš hlavní cíl nijak neměnil:

Volby 2022 už se staly honem "na Kozla" a i když nám volební výsledek naše postavení úplně nesebral, tak povolební karty byly rozdány ve prospěch výměny stráží. Přešli jsme společně s KDU-ČSL do opozice a řízení města se chopil vítěz voleb Patrioti HM společně s Heřmany. Své ideály však i tak neopouštíme. Ač nejsme ve vedení města, tak stále platí: Chceme AKTIVNÍ a ŽIVÉ MĚSTO!


Znáte naše zastupitele?

Mandát: 2022-2026

Jan Bareš
Ondřej Běloušek
Ondřej Dostál
Hana Dostálová
Josef Kozel
RADA SPOLKU

předseda
Josef Kozel

místopředseda
Ing. Ondřej Běloušek

pokladník spolku
Ing. Jana Navrátilová

členové rady spolku:
Mgr. Pavel Bleha
Mgr. Hana Dostálová

Přidáte se k nám?

Není nic snadnějšího!
Seznamte se základními spolkovými dokumenty (stanovy, přihláška za člena spolku) a pokud budete mít zájem se k nám přidat, tak stačí zaslat přihlášku na naši kontaktní adresu či předat osobně předsedovi či kterémukoliv členovy Rady spolku. Ta dle našich stanov rozhoduje o přijetí nových členů.

Chceme se stále rozšiřovat. Chceme Heřmanův Městec probudit a vtáhnout jednotlivce do životě ve městě. Pojďte to zkusit společně s námi!

Chceme jít všem příkladem, proto jsme provedli registraci spolku u rejstříkového soudu a založili jsme transparentní bankovní účet. Ten může každý člen i veřejnost sledovat včetně detailů pohybu na něm.

Chcete přispět finančně na naši činnost?

I to je možné! Číslo našeho transparentního účtu je 2100621559/2010.
Budeme rádi za každou pomoc, kterou nám takto poskytnete.

NAPIŠTE NÁM!