Komunální politika
Komunální politika 19.07.2022

VOLBY 2022 - kandidátky zaregistrovány - do třetice s Živým městem!


Komunální volby 2022 jsou vyhlášeny na dny 23.-24.září 2022. Dnešním dnem končí lhůta pro registraci kandidátních listin, které se budou ucházet o přízeň voličů a možnost spolurozhodovat o řízení města na roky 2022-2026. Za osm let jsme měli možnost ukázat, jak vidíme řízení města a jeho rozhodování. Nehodláme nijak měnit směr. Chceme pokračovat dál - slušně, s čistým hledím a láskou k našemu městu!

Naši kandidátku opět oživily nové tváře. Jsme přesvědčeni, že jsou další přísadou pro mozaiku našich zástupců tak, jak se nám to dařilo v roce 2014 i 2018. Postupně vás budeme seznamovat nejen s plány a představami, ale i osobnostmi z naší kandidátky. Koho nemusíme představovat je náš lídr. Je jím opět JOSEF KOZEL - současný starosta města.

Mnoho otazníků bylo nad pozicí lídra kandidátky. Nijak se za tuto skutečnost neschováváme. JOSEF KOZEL je starostou města osm let, od roku 2014 a my jsme přesvědčeni, že svou roli zvládá skvěle. A vnímají to tak i lidé v našem kraji. V závěru roku 2020 uspěl ve volbách do krajské samosprávy a od listopadu tak vykonává funkci uvolněného radního Pardubického kraje pro oblast školství. V prosinci 2020 se tak jeho pozice na městě změnila z funkce uvolněné na neuvolněnou. On sám k tomu říká: "Mít možnost usednout na židli starosty a řídit město, k tomu ještě osm let, je velká pocta a čest. Ale také je to obří odpovědnost! Poslední roky bylo vše doplněné o náročné příběhy navíc v podobě covidu, povodní, opět covidu, války,... Náročnost je to obří a zcela na rovinu říkám, že bez kolektivní podpory a zázemí nejde sedět na dvou židlích a tvářit se, že se dvě významné funkce samosprávy, jako je starosta města a radní kraje, dají bez obtíží zvládnout. Proto patří velké poděkování Zdeňku Ryčlovi, který poslední dva roky poctivě a pilně vykonával pozici místostarosty a pomohl tak ze mne ubrat břímě denodenní neviditelné činnosti v životě města. Zásluhu na hladkém fungování má i náš koaliční partner KDU-ČSL a přístup Tomáše Plavce rovněž z pozice místostarosty. Bylo by tak velmi snadné nyní říci - odcházím dál, své jsem již ve městě vykonal. Přesto však, a to i díky velké podpoře lidí kolem mne, jdu do třetice s kůží na trh coby lídr kandidátky. Je to jistě jiné, než před čtyřmi a osmi lety. Židle starosty není můj primární osobní cíl, rád se však budu podílet na novém složení vedení města. Nechci osm let jen tak hodit za hlavu a jak správně říká můj kamarád: OD ROZDĚLANÉ PRÁCE BY SE ODCHÁZET NEMĚLO!"

A tak to vidíme všichni společně a i nadále máme našeho starostu coby svého přirozeného kapitána v řízení města. Chceme i nadále pokračovat v práci, kterou jsme před osmi lety začali. Chceme i po volbách 2022 mít rozhodující slovo v řízení a směrování našeho milovaného města. A chceme jej řídit tak, jak jsme deklarovali před čtyřmi i osmi lety. S čistým štítem bez propojení s "výhodným byznysem" a bez pout celostátní politiky. Nejsme politickou stranou, zůstáváme dále těmi, kdo ve městě žijí společně s vámi. Chceme i nadále žít jako vaši sousedé, kteří město a život v něm vnímají, problémy neignorují, s lidmi aktivně komunikují a na rozvoji města a jeho života se i aktivně podílejí. A to nejen v době předvolební, ale po celou dobu, kdy k tomu máme mandát.

Naše kandidátní listina byla řádně zaregistrována a předána volebnímu registračnímu úřadu v Heřmanově Městci již v pondělí 4.7.2022 - patnáct dní před uzávěrkou. Až do samotných volebních dní vás budeme rádi seznamovat s naším viděním života ve městě v letech 2022-2026.

Pokud byste měli jakýkoliv dotaz či námět - neváhejte se mezi nás zapojit, neváhejte nás kontaktovat.

Do třetice vám tedy říkáme: Mohli jsme sedět doma v koutě - ROZHODLI JSME SE OPAČNĚ!Nechtěli jsme už jen přihlížet!

Vznikli jsme na jaře 2014, protože jsme nebyli spokojeni s tehdejším řízením města a nechtěli tomu již nečinně přihlížet. Naše ambice nikdy neměly politický podtext. Vždy bylo hlavním cílem naše město a život v něm. Hned v roce 2014 jsme uspěli ve volbách a měli možnost ukázat, že to jde i jinak. Čtyři roky jsme ukazovali, že lze dělat komunální politiku bez napojení na byznys či politické sekretariáty. Spoluřídíli jsme město se spolky Heřmani a Herout.

V roce 2018 jsme se stali vítězi voleb. Povolební vyjednávání nás trochu vyléčily z ideálů... Ale pokračujeme v započaté misi. Naším koaličním partnerem je nyní KDU-ČSL. A i díky nim se náš hlavní cíl nijak nezměnil: Chceme AKTIVNÍ a ŽIVÉ MĚSTO!


Znáte naše zastupitele?

Mandát: 2018-2022

Josef Kozel

Jan Bareš
Ondřej Dostál
Zdeněk Ryčl
František Dvořák
Michaela Dyčková
Klára Husáková
RADA SPOLKU

předseda
Josef Kozel

místopředsedkyně
Michaela Dyčková

pokladník spolku
Ing. Jana Navrátilová

členové rady spolku:
Blanka Čížková
Mgr.Hana Dostálová

Přidáte se k nám?

Není nic snadnějšího!
Seznamte se základními spolkovými dokumenty (stanovy, přihláška za člena spolku) a pokud budete mít zájem se k nám přidat, tak stačí zaslat přihlášku na naši kontaktní adresu či předat osobně předsedovi či kterémukoliv členovy Rady spolku. Ta dle našich stanov rozhoduje o přijetí nových členů.

Chceme se stále rozšiřovat. Chceme Heřmanův Městec probudit a vtáhnout jednotlivce do životě ve městě. Pojďte to zkusit společně s námi!

Chceme jít všem příkladem, proto jsme provedli registraci spolku u rejstříkového soudu a založili jsme transparentní bankovní účet. Ten může každý člen i veřejnost sledovat včetně detailů pohybu na něm.

Chcete přispět finančně na naši činnost?

I to je možné! Číslo našeho transparentního účtu je 2100621559/2010.
Budeme rádi za každou pomoc, kterou nám takto poskytnete.

NAPIŠTE NÁM!