Komunální politika
Komunální politika 26.07.2014

Probudíme město z dlouhého spánku ?


"Na počátku bylo..." - parafrází bychom mohli začít náš úvodní článek našeho internetového portálu - tedy: Na počátku bylo NIC. Heřmanův Městec je jedním z posledních měst, kde dosud nevzniklo žádné sdružení pro město s ambicí mluvit do chodu města a narušit jeho stranické řízení prostou občanskou dohodou. Zima a brzké jaro 2014 však přineslo vznik nového uskupení, které si právě dává za cíl se o toto ve městě pokusit.

Osm nelhostejných našlo společnou řeč

Životem zastupitele si od roku 2010 prošli Josef Kozel a Jan Bareš. Oba nestraníci (které měla na své kandidátce ODS) ve čtyřletém mandátu pochopili, že jejich role je na chod města mizivá. Počáteční deziluzi však vystřídala nová energie, když se do jejich myšlenek přidali Iva a Petr Kotorovi, Klára Čížková, Robert Musílek, David Dvořák a Michal Pošík. Osmička zakladatelů. Osmička těch, co první řekli: NECHCEME BÝT LHOSTEJNÍ!

Rozhodně NEJSME POLITICI, ale OBČANÉ Heřmanova Městce

Ze zakladatelské osmičky vzešly rovněž hlavní motivy jak vnímat občanskou angažovanost ve městě. Hlavní motto: CHCEME AKTIVNÍ A ŽIVÉ MĚSTO a také jasný vzkaz všem: Rozhodně NEJSME POLITICI, ale OBČANÉ Heřmanova Městce. To vše doplněné o hodnoty, na kterýc se dají stavět silné základy. Tedy prosté a zřetelné sdělení: Nejsme politici svázaní stranickými strukturami. Nejsme zatíženi aférami či skandály. Jsme vaši sousedé, jsme slušní lidé z vašeho nejbližšího okolí, kterým život v Heřmanově Městci není lhostejný. Znáte nás z mnoha dobrovolných aktivit v Heřmanově Městci. Jsme patrioti. Máme naše město rádi a nechceme už jen přihlížet.

Právě takto položené základy nám umožnili vznik spolku Živé město Heřmanův Městec, z.s., který dnes má již 23 členů a další zájemce do svých řad stále hledá. Desítky povzbudivých reakcí dodaly další energii. O tom, že máme potenciál oslovit lidi v Heřmanově Městci definitvně utvrdil průběh petice, která pro Komunální volby byla nezbytná.Nechtěli jsme už jen přihlížet!

Vznikli jsme na jaře 2014, protože jsme nebyli spokojeni s tehdejším řízením města a nechtěli tomu již nečinně přihlížet. Naše ambice nikdy neměly politický podtext. Vždy bylo hlavním cílem naše město a život v něm. Hned v roce 2014 jsme uspěli ve volbách a měli možnost ukázat, že to jde i jinak. Čtyři roky jsme ukazovali, že lze dělat komunální politiku bez napojení na byznys či politické sekretariáty. Spoluřídíli jsme město se spolky Heřmani a Herout.

V roce 2018 jsme se stali vítězi voleb. Povolební vyjednávání nás trochu vyléčily z ideálů... Ale pokračujeme v započaté misi. Naším koaličním partnerem je nyní KDU-ČSL. A i díky nim se náš hlavní cíl nijak nezměnil: Chceme AKTIVNÍ a ŽIVÉ MĚSTO!


Znáte naše zastupitele?

Mandát: 2018-2022

Josef Kozel

Jan Bareš
Ondřej Dostál
Zdeněk Ryčl
František Dvořák
Michaela Dyčková
Klára Husáková
RADA SPOLKU

předseda
Josef Kozel

místopředsedkyně
Michaela Dyčková

pokladník spolku
Ing. Jana Navrátilová

členové rady spolku:
Blanka Čížková
Mgr.Hana Dostálová

Přidáte se k nám?

Není nic snadnějšího!
Seznamte se základními spolkovými dokumenty (stanovy, přihláška za člena spolku) a pokud budete mít zájem se k nám přidat, tak stačí zaslat přihlášku na naši kontaktní adresu či předat osobně předsedovi či kterémukoliv členovy Rady spolku. Ta dle našich stanov rozhoduje o přijetí nových členů.

Chceme se stále rozšiřovat. Chceme Heřmanův Městec probudit a vtáhnout jednotlivce do životě ve městě. Pojďte to zkusit společně s námi!

Chceme jít všem příkladem, proto jsme provedli registraci spolku u rejstříkového soudu a založili jsme transparentní bankovní účet. Ten může každý člen i veřejnost sledovat včetně detailů pohybu na něm.

Chcete přispět finančně na naši činnost?

I to je možné! Číslo našeho transparentního účtu je 2100621559/2010.
Budeme rádi za každou pomoc, kterou nám takto poskytnete.

NAPIŠTE NÁM!