Komunální politika
Komunální politika 09.11.2014

Koaliční smlouva podepsána - Heřmanův Městec bude mít nové vedení


Tři spolky složené z nezávislých kandidátů našly v povolebním vyjednávání společnou řeč a uzavřely koaliční smlouvu pro mandátní období 2014-2018. Sdružení Heřmani, spolek Živé město a spolek Herout tak složí novou městskou radu a obsadí post starosty a místostarosty.

Koaliční smlouva a programové priority je věc veřejná

Plné textové znění koaliční smlouvy, která si vetkla do svého názvu hlavní poselství jako Koalice pořádku, slušnosti, otevřenosti a hospodárnosti, vám nabízíme v plném znění k nahlednutí na našem webu v části DOKUMENTY.

Najdete zde i programové priority koaliční spolupráce a my věříme, že až budeme skládat účty před uplynutím mandátu, budeme moct hrdě odkázat právě na plnění našich programových priorit.

Živé město jako jeden z koaličních partnerů na základě koaliční dohody získá tři zástupce v městské radě a po dohodě s koaličními partnery post starosty. Sdružení Heřmani rovněž tři zástupce v městské radě a post místostarosty, spolek Herout pak doplní městskou radu jedním zástupcem.

Všechny tři koaliční subjekty volaly před volbami po změnách. V nejvyšším vedení tak vystřídají dosavadní městské lídry ODS a KDU-ČSL. Těm byla nabídnuta pozice předsedy Kontrolního výboru, aby řízení města bylo vyvážené a kontrolní mechanismy nebyly nijak ohroženy. Všechny tyto dohody uvede v život ustavující zastupitelstvo.

 

Ustavující zastupitelstvo je vyhlášeno na pondělí 10.listopadu od 17:00 do heřmanoměstecké Sokolovny.

Děkujeme všem našim voličům ještě jednou za podporu a zveme vás co nejsrdečněji na ustavující zastupitelstvo. Přijďte na vlastní oči shlédnout průběh změny ve městě, po které jste i vy sami volali. Jsme rádi za vaši podporu a rádi ji ucítíme i na místě samotném.Nechtěli jsme už jen přihlížet!

Vznikli jsme na jaře 2014, protože jsme nebyli spokojeni s tehdejším řízením města a nechtěli tomu již nečinně přihlížet. Naše ambice nikdy neměly politický podtext. Vždy bylo hlavním cílem naše město a život v něm. Hned v roce 2014 jsme uspěli ve volbách a měli možnost ukázat, že to jde i jinak. Čtyři roky jsme ukazovali, že lze dělat komunální politiku bez napojení na byznys či politické sekretariáty. Spoluřídíli jsme město se spolky Heřmani a Herout.

V roce 2018 jsme se stali vítězi voleb. Povolební vyjednávání nás trochu vyléčily z ideálů... Ale pokračujeme v započaté misi. Naším koaličním partnerem je nyní KDU-ČSL. A i díky nim se náš hlavní cíl nijak nezměnil: Chceme AKTIVNÍ a ŽIVÉ MĚSTO!


Znáte naše zastupitele?

Mandát: 2018-2022

Josef Kozel

Jan Bareš
Ondřej Dostál
Zdeněk Ryčl
František Dvořák
Michaela Dyčková
Klára Husáková
RADA SPOLKU

předseda
Josef Kozel

místopředsedkyně
Michaela Dyčková

pokladník spolku
Ing. Jana Navrátilová

členové rady spolku:
Blanka Čížková
Mgr.Hana Dostálová

Přidáte se k nám?

Není nic snadnějšího!
Seznamte se základními spolkovými dokumenty (stanovy, přihláška za člena spolku) a pokud budete mít zájem se k nám přidat, tak stačí zaslat přihlášku na naši kontaktní adresu či předat osobně předsedovi či kterémukoliv členovy Rady spolku. Ta dle našich stanov rozhoduje o přijetí nových členů.

Chceme se stále rozšiřovat. Chceme Heřmanův Městec probudit a vtáhnout jednotlivce do životě ve městě. Pojďte to zkusit společně s námi!

Chceme jít všem příkladem, proto jsme provedli registraci spolku u rejstříkového soudu a založili jsme transparentní bankovní účet. Ten může každý člen i veřejnost sledovat včetně detailů pohybu na něm.

Chcete přispět finančně na naši činnost?

I to je možné! Číslo našeho transparentního účtu je 2100621559/2010.
Budeme rádi za každou pomoc, kterou nám takto poskytnete.

NAPIŠTE NÁM!